arrow1 Acasă arrow1 Studenți arrow1 Sesiune  
EN


NOUTÄȚI
LEGĂTURI RAPIDE
e-Sims - programul pentru gestiunea scolaritatii BlackBoard - aplicatia pentru invatamant la distanta oferita de MediaEc Bazele de date APA - acces la articole si publicatii 
                                        stiintifice
Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" din Iasi 360.uaic.ro - Noutati la UAIC ALUMNI - Fundatia absolventilor UAIC
Ministerul Educatiei, Cercetarii, Tineretului si Sportului Colegiul Psihologilor din Romania Despre orasul Iasi
Examene 2017-2018

Sesiune

  • Semestrul 1
  • Semestrul 2

Planificarea restanțelor/măririlor

 Lista restanțelor / măririlor (actualizat 05.02.2018, ora 14:45)

Programarea examenelor din sesiunea de iarnă

 Psihologie - IF  | afișat: 19.01.2018
 Psihologie - ID  | afișat: 13.01.2018
 Pedagogie  | afișat: 16.01.2018
 Psihopedagogie specială  | afișat: 16.01.2018
 Pedagogia învățământului primar și preșcolar - IF | afișat: 19.01.2018
 Pedagogia învățământului primar și preșcolar - ID  | afișat: 12.01.2018

 Master  | afișat: 26.01.2018

Psihologie, IF Actualizat: 04.06.2018
  • Anul 1
  • Anul 2
  • Anul 3
Nr. crt. Disciplina Titular disciplina Data Ora Sala
1 Analiza computerizată a datelor / E lect. dr. C. Măirean 4-iun. 9.00 Lab. Informatica
2 Psihologia educației / E prof. dr. D. Sălăvăstru 5-iun. 9.00-13.00 D 4; D 316
gr. 1-5 ora 9.00
gr. 6-9 ora 10.30
3 Psihologia personalității / E lect. dr. C. Dârțu 7-iun. 16.00 D 4, D 301, D 316, D 208, D 206
4 Introducere în psihologie II / E prof. dr. C. Havârneanu 12-iun. 8.00 D 4, D 301, D 316, D 208, D 206
5 Psihologia mediului / C conf. dr. Ș. Boncu 14-iun. 14.00 D 4, D 301, D 316, D 208, D 206
6 Pedagogie I / E (facultativ) prof. dr. L. Antonesei 17-iun. - predare portofoliu
7 Practică de specialitate / C prof. dr. C. Havârneanu
asist. drd. S. Popușoi
15-iun. - predare portofoliu
Nr. crt. Disciplina Titular disciplina Data Ora Sala
1 Logopedie (opțional) / C prof. M. Pop 4-iun. 16.00 D 4
2 Neuropsihologie (opțional) / C lect. dr. A. Dumbravă 4-iun. 10.00 D 3 bis
5 Introducere în psihanaliză (opțional) / C conf. dr. C. Soponaru 4-iun. 8.00 D 208, D 206
3 Psihodiagnostic I / E prof. dr. C. Havârneanu 6-iun. 10.00-13.00 D 4, D 301, D 316
8 Psihologia sănătății / E conf. dr. D. Muntele 8-iun. 10.00-13.00 D 4
10:00 gr. 2 și 3 PLUS de la gr.1 [de la Ababei-până la Cotruță]
11:00 gr. 4 și 5 PLUS de la gr.1 [de la Dărăbană-până la Prodan]
12:00 gr. 6 și 7 PLUS de la gr.1 [de la Racu-până la Trifănică]
4 Instruire asistată de calculator / C prof. univ. dr. C. Ceobanu 10-iun. - predare portofoliu
7 Psihologie socială II / E lect. dr. O. Onici 12-iun. 10.00 D 4, D 301, D 316
6 Psihologia vârstelor / E conf. dr. M. Boza 15-iun. 10.30 D 4, D 301, D 316
Nr. crt. Disciplina Titular disciplina Data Ora Sala
1 Psihopatologie / E lect. dr. A. Dumbravă 4-iun. 8.00 D 4, D 301, D 316
2 Psihopedagogia comportamentului deviant
(opțional)/C
prof. dr. N. Turliuc 5-iun. 16.00 D 3 bis
3 Examen de absolvire-Nivelul I prof. dr. D. Sălăvăstru 6-iun. 9.00 DMV
4 Introducere în psihoterapie / E prof. dr. I. Dafinoiu 7-iun. 10.00 D 4, D 301, D 316
5 Managementul clasei de elevi
(modulul psihopedagogic) / E
prof. dr. C. Ceobanu 8-iun. 9.00 D 303
6 Profile atipice de dezvoltare (opțional)/C conf. dr. M. Boza 9-iun. 13.00 D 208
7 Psihologie cognitivă / E conf. dr. A. Holman 11-iun. 16.00 D 4, D 301, D 316
8 Psihologia rezolvării conflictelor
(opțional)/C
prof. dr. A. Constantin 11-iun. 9.00 D 309
9 Psihologia grupurilor sociale / E lect. dr. O. Onici 13-iun. 9.00 D 4, D 301, D 316
10 Psihologie organizațională / E lect. dr. D. Zaharia 15-iun. 8.00 D 4, D 301, D 316
Pedagogie Actualizat: 25.05.2018
  • Anul 1
  • Anul 2
  • Anul 3
Nr. crt. Denumirea disciplinei Comisia examinatoare (2 cadre didactice) Data Ora Sala
Titularul disciplinei Semnătura Cadrul didactic de la seminar Semnătura
1 Teoria și metodologia curriculum-ului Prof. dr. C. Crețu   T. Vrabie   5.06.18 12-14 D208
2 Istoria pedagogiei Conf.dr. M. Momanu   M. Samoilă   14.06.18 12-14 D4
3 Psihologia dezvoltării și a vârstelor Conf. dr. M. Boza   E. Pascal   12.06.18 12-14 D208
4 Teorii, metode și tehnici de învățare Conf. dr. S. Butnaru   R. Axinte   8.06.18 8-10 D208
5 Practică de specialitate Dr. A. Sîrghea       4.06.18 9 D309
6 Lb. engleză II Dr. O. Maxim       25.05.18   Sala de curs
7 Lb. franceză II Drd. R. Monah       25.05.18   Sala de curs
8 Lb. germană II Drd. A. Dănculesei       25.05.18   Sala de curs
Nr. crt. Denumirea disciplinei Comisia examinatoare (2 cadre didactice) Data Ora Sala
Titularul disciplinei Semnătura Cadrul didactic de la seminar Semnătura
1 Pedagogia înv. preșcolar și primar Prof. dr. L. Stan   R. Ungureanu   6.06.18 10-12 D208
2 Pedagogie socială Conf. dr. N. Popa   M. Samoilă   8.06.18 8-10 DIII bis
3 Teoria și practica parteneriatului educațional Conf. dr. S. Butnaru       11.06.18 10-12 D4
4 Teoria și practica educației civice Conf.dr. R. Ghiațău       15.06.18 16-18 D208
5 Teoria și practica evaluării Lect. dr. E. Seghedin       13.06.18 10-12 D208
6 Logopedie (opț.) Prof. psihoped. dr.  M. Pop   O.C. Tudorean   4.06.18 15-16 D208
Nr. crt. Denumirea disciplinei Comisia examinatoare (2 cadre didactice) Data Ora Sala
Titularul disciplinei Semnătura Cadrul didactic de la seminar Semnătura
1. Educație interculturală Prof. dr. C. Cucoș   A.Marian   15.06.18 10-12 D III bis
2. Managementul clasei de elevi Conf. dr. N. Popa   Roxana Apostolache   8.06.18 10-12 D III bis
3. Antropologia educației Prof. dr. L. Antonesei       6.06.18 12-14 D208
4. Strategii diferențiate și incluzive în educație Prof. dr. A. Gherguț   L. Frumos   11.06.18 10-12 D208
5. Alternative educaționale (opțional) Conf. dr. M. Momanu     M. Samoilă     4.06.18   12-14 D III bis
6 Practică pedagogică Conf.dr. S. Butnaru       4.06.18 8 Cat. Pedagogie
Psihopedagogie specială Actualizat: 25.05.2018
  • Anul 1
  • Anul 2
  • Anul 3
Nr. crt.Denumirea disciplineiTitularul disciplinei Asistent examenData examenuluiOraSala
1Teoria și metodologia curriculumuluiProf.dr. C. Crețu 05.06.201812-14D4
2Istoria pedagogieiConf.dr. M. Momanu 14.06.201812-14D208
3Psihologia personalitățiiLect. C. Dîrțu 04.06.201816-18D301
4Psihopedagogia dificultăților de învățareConf.dr. A.N. Karner-Huțuleac 07.06.201814-16D4
5Psihologia dezvoltării și a vârstelorConf.dr. M. Boza 12.06.201812-14D4
6Asistența socială a persoanelor cu nevoiLect.univ.dr. Karaksony Niculina 08.06.201815-17D4
7Practica observativă în instituțiile de specialitateLect.dr. O. Dănilă/Drd D. Oancea Matei 15.06.201816-18D310
8Lb. străină I englezaDrd O. Maxim 25.05.2018 la curs
9Lb. străină I francezaDrd. R. Monah 25.05.2018 la curs
10Lb. străină I germana  25.05.2018 la curs
Nr.crt.Denumirea disciplineiTitularul disciplinei Asistent examenData examenuluiOraSala
1Teoria și practica evaluăriiLect.dr. E. Seghedin 05.06.201814-16D4
2Psihodiagnostic pentru persoanele cu dizabilitățiAsist.dr. R.Robotă 13.06.201811-13D4
3Terapia tulburărilor de limbajProf.dr. I. Tobolcea 04.06.201812-14D4
4Educație incluzivăProf.dr. A.Gherguț 06.06.20188-10D4
5Psihopedagogia deficiențelor de auzDr. L. Frumos 11.06.20188-10D4
6Psihopedagogia deficiențelor de vedereDr. L. Frumos 08.06.201814-16D316+D310
7Consilierea psihopedagogică a familiilor copiilor cu dizabilitățiLect.dr. O. Dănilă 15.06.201814-16D4
Nr.crt.Denumirea disciplineiTitularul disciplinei Asistent examenData examenuluiOraSala
1Dificultăți de învățareConf.dr. A.N. Karner-Huțuleac 12.06.201816-18D4
2Introducere în psihoterapie Conf.dr. D. Muntele 15.06.2018 12:30-14 D4
3Consiliere psihopedagogicăConf.dr. O. Gavrilovici 06.06.201815-17D4
4Managementul clasei de eleviConf.dr. N.L.Popa 08.06.201812-14D316+D301
5Practică pedagogicăDr. A. Sîrghea 04.06.2018 9:30 D309
6Evaluare și intervenție psiho-educațională la persoanele CESProf.dr. A. Gherguț 04.06.201814-16D4

 

Pedagogia învățământului primar și preșcolar Actualizat: 13.06.2018
  • Anul 1
  • Anul 2
  • Anul 3
Nr. crt. Denumirea disciplinei Comisia examinatoare (2 cadre didactice) Data Ora Sala
Titularul disciplinei Semnătura Cadrul didactic de la seminar Semnătura
1. Teoria și metodologia curriculum-ului Prof. dr. C. Crețu   T. Vrabie   5.06.18 12-14 D 316+D301
2. Istoria pedagogiei Conf. dr. M. Momanu   M. Samoilă   14.06.18 12-14 D 316+D301
3. Psihologia dezvoltării și a vârstelor Conf. dr. M. Boza   E. Pascal   12.06.18 12-14  D 316+D301
4 Limba română Lect. dr. R. Vieru   Lect. dr. E. Ilie   4.06.18 16 III.12 (corp A)
5 Pedagogia înv. primar și preșcolar Prof. dr. L. Stan   R. Ungureanu   8.06.18 13-15 D4+D208
6 Practică de specialitate Asist. dr. M. Samoilă       14.06.18 14-16 D310, D3 bis, D309
7 Lb. engleză II Dr. N. Cehan       25.05.18    
8 Lb. franceză II Drd. R. Monah       25.05.18    
9 Lb. germană II Drd. A. Dănculesei       25.05.18    
Nr. crt. Denumirea disciplinei Comisia examinatoare (2 cadre didactice) Data Ora Sala
Titularul disciplinei Semnătura Cadrul didactic de la seminar Semnătura
1 Teoria și metodologia evaluării Conf. dr. N. Popa   S. Ilaș   4.06.18 10-12 D316+D301
2 Pedagogie socială Conf. dr. N. Popa   M. Samoilă   8.06.18 8-10 D316+D301
3 Didactica  matematicii pt. înv. primar Conf. dr. C. Petrovici   G. Hăvârneanu   14.06.18 16-18 D316+D301
4 Literatura pt. copii Conf. dr. E. Ilie   Lect. dr.  R. Vieru   4.06.18 18-20 III.12 (Corp A)
5 Educația incluzivă a copiilor cu CES Prof.dr. A. Gherguț   L. Frumos   6.06.18 8-10 D316+D301
6 Educația timpurie Prof. dr. L. Stan   S. Ilaș   11.06.18 10-12 D316+D301
  7   Practică pedagogică în înv. preșcolar Conf. dr. M. Momanu   Asist. dr. M. Samoilă       15.06.18
15.06.18
12
9
Ed. Int. Pol. Ed.
Nr. crt. Denumirea disciplinei Comisia examinatoare (2 cadre didactice) Data Ora Sala
Titularul disciplinei Semnătura Cadrul didactic de la seminar Semnătura
1 Didactica educației fizice Lect. dr. I. Popovici       4.06.18 14-16 D316+D301
2 Managementul clasei de elevi Conf. dr. N. Popa   R. Apostolache   8.06.18 10-12 D316+D301
3 Educație plastică și educație muzicală. Elemente de didactică. Prof. dr.  E. Pașca       4.06.18 9   Fără sală
Prof. dr. C. Cucoș   S. Ilaș   8.06.18 9 Fără sală
4 Didactica abilităților practice. Lect. dr. E. Seghedin       14.06.18 10-12 D316+D301
5 Practică pedagogică în înv. primar Conf. dr. M. Momanu   Asist. dr. M. Samoilă   Lect. dr. E. Seghedin       5.06.18
4.06.18
14.06.18
12
10
10
Ed. Inter. Politici Ed. Cat. PED
6 Psihopedag. copiilor cu abilități înalte (opț.) Conf. dr. G. Massari       5.06.18 14-15 D316
7 Puericultură și igiena copilului (opț.) Lect. dr. M. Miron       6.06.18 13-15 D316+D301
8 Logopedie (opț.)   Dr. M. Pop     O. Tudorean   11.06.18 12-14 D316+D301
Master, toate specializările Actualizat: 13.06.2018
SpecializareaAnzilunaanOraSalaDisciplina Grad did.Nume cadu didactic
EFCP111iun.201812.00D 206Evaluarea psihologică a personaluluiprof.univ.dr.Constantin Ticu
EFCP14iun.20188.00D 310Metodologia evaluării și intervenției în transporturiprof.univ.dr.Havârneanu Corneliu
EFCP18iun.201810.00D 208Tehnica construirii și validării instrumentelor psihologiceconf.dr.Stan Aurel
EFCP115iun.201810.00D 208Metode avansate de cercetareconf.dr.Holman Andrei
EFCP112iun.201810.00D 309Practică de specialitatelect.dr.Dănilă Oana
EFCP211iun.201816.00D 208Analiza socio-instituționalăprof.univ.dr.Gheorghiu Mihai Dinu
EFCP25iun.201814.00D 310Psihologie pozitivă aplicată în organizațiiconf.dr.Nastas Dorin
EFCP215iun.201816.00D 310Competențe și proceduri specifice inspectorului de resurse umanelect.dr.Dănilă Oana
EFCP24iun.20188.00D 3 bisRelații publice și promovarea firmeilect.dr.Zaharia Daniela
EFCP24iun.201810.00Dinamica GrupPractică de specialitatedr.Bostan Cristina-Maria
PCP14iun.201810.00D 4Psihopatologia copilului și adultuluilect.dr.Dumbravă Andrei
PCP115iun.201816.00D 4Metodologia cercetării științificeconf.dr.Diaconu-Gherasim Loredana
PCP112iun.201814.00D 4Evaluare psihologică: metode psihometriceconf.dr.Holman Andrei
PCP16iun.201813.00D 4Sexualitate normală și patologicăconf.dr.Neamțu Cristina
PCP116iun.201810.00D 3 bisStagiu clinicdr.Crumpei Gabriel
PCP214iun.201810.00D 3 bisTerapie sistemicăconf.dr.Karner-Huțuleac Adina
PCP212iun.201814.00D 316Evaluare psihologică și psihodiagnostic clinicconf.dr.Enea Violeta
PCP28iun.20188.00D 4Evaluarea psihologică a personalității prin tehnici proiectiveconf.dr.Soponaru Camelia
PCP24iun.201810.00D 208Terapia tulburărilor de limbajprof.univ.dr.Tobolcea Iolanda
PCP215iun.201810.00D 206Stagiu clinicconf.dr.Enea Violeta
PEC25iun.201810.00D 310Terapii cognitiv-comportamentaleconf.dr.Soponaru Camelia
PEC214iun.20189.00D 206Orientare vocaționalălect.dr.Țepordei Ana-Maria
PEC210iun.201818.00D 208Psihologia comunicării în educațieconf.dr.Curelaru Mihai
PEC217iun.201812.00D 3 bisPsihosociologia comunității și a familieiprof.univ.dr.Gheorghiu Mihai-Dinu
PEC217iun.201818.00D 208Practică de specialitateconf.dr.Curelaru Mihai
TCF14iun.201810.00D 310Psihopatologia copilului și adultuluilect.dr.Dumbravă Andrei
TCF115iun.201816.00D 206Metodologia cercetării științificeconf.dr.Diaconu-Gherasim Loredana
TCF112iun.201814.00D 310Evaluare psihologică: metode psihometriceconf.dr.Holman Andrei
TCF16iun.201813.00D 310Sexualitate normală și patologicăconf.dr.Neamțu Cristina
TCF15iun.201812.00D 3 bisStagiu clinicdr.Nedelcu Marcel
DIPCS 1 7 iun. 2018 12.00 D 206 Prevenție și intervenție timpurie conf.dr. Neamțu Cristina
DIPCS 1 4 iun. 2018 10.00 D 206 Tehnici speciale de terapia limbajului prof.univ.dr. Tobolcea Iolanda
DIPCS 1 12 iun. 2018 12.00 D 206 Tulburări de dezvoltare a copilului și adolescentului conf.dr. Boza Mihaela
DIPCS 1 12 iun. 2018 09.00 D 3bis Stagiu clinic I prof.univ.dr. Gherguț Alois
DIPCS28iun.201814.00D 309Managementul și design-ul serviciilor de asistență și intervenție psihopedagogicăprof.univ.dr.Gherguț Alois
DIPCS215iun.201814.00D 310Comunicare alternativă și augmentativă la persoane cu nevoi specialelect.dr.Dănilă Oana
DIPCS215iun.201816.00D 310Terapii de grup la persoanele cu nevoi specialelect.dr.Dănilă Oana
DIPCS28iun.201815.00D 309Stagiu clinic IIprof.univ.dr.Gherguț Alois
DAIP 1 12 iun. 2018 16.30 D 316 Dezvoltări ale domeniului didactica limbii și comunicării în învățământul primar conf.dr. Hobjilă Angelica
DAIP 1 8 iun. 2018 16.00 D 208 Dezvoltări ale domeniului didactica matematicii în învățământul primar conf.dr. Petrovici Constantin
DAIP 1 7 iun. 2018 17.00 D 310 Fundamente epistemologice ale noilor educații dr. Anghel Ionica-Ona
DAIP 1 5 iun. 2018 15.00 D 316 Managementul proiectelor educaționale conf.dr. Massari Gianina
DAIP 1 16 iun. 2018 9.00 Politici Educat. Laborator de didactici aplicate și practică pedagogică lect.dr. Seghedin Elena
ET19iun.201810.00D 309Etică și responsabilitate socială lect.dr.Seghedin Elena
ET18iun.201814.00Cat. Pedag.Educația pentru sănătate și igienălect.dr.Miron Manuela
ET1 8iun.201818.00 D 208Strategii didactice de formare a reprezentărilor matematice elementareconf.dr.Petrovici Constantin
ET15iun.201816.00D 316Managementul proiectelor educaționaleconf.dr.Massari Gianina
ET16iun.201814.00Cat. Pedag.Practică pedagogică în învățământul preșcolar prof.univ.dr.Stan Liliana
ET 2 7 iun. 2018 14.00 D 310 Paradigme și teorii contemporane ale educației timpurii conf.dr. Momanu Mariana
ET 2 14 iun. 2018 12.00 DMV Orientări moderne în psihologia învățării prof.univ.dr. Sălăvăstru Dorina
ET 2 6 iun. 2018 16.00 Cat. Pedag. Manifestare ludică și succes educațional prof.univ.dr. Stan Liliana
ET 2 5 iun. 2018 17.00 D 316 Practică pedagogică în învățământul preșcolar conf.dr. Massari Gianina
ET 2 9 iun. 2018 9.00 D 3 bis Muzică și mișcare în educația timpurie prof.univ.dr.
lect.dr.
Pașca Eugenia-Maria,
Popovici Ileana
PME19iun.201816.00Politici Educat.Politici și management de dezvoltare profesională prof.univ.dr.Crețu Carmen
PME112iun.201816.00D 301Management financiar și administrativ în instituțiile educaționaleprof.univ.dr.Manolescu Irina
PME17iun.201816.00Politici Educat.Sisteme de management educațional în spațiul internaționalprof.univ.dr.
prof.univ.dr.
Crețu Carmen,
Luchian Henry
PME15iun.201816.00D 4Medierea conflictelor în educațieprof.univ.dr.Constantin Ana
PME114iun.201816.00 D 309Practica în domeniul managementului educațional lect.dr.Neculau Bogdan-Constantin
PME 2 5 iun. 2018 12.00 D 206 Politica și managementul curriculum-ului prof.univ.dr. Crețu Carmen
PME 2 15 iun. 2018 12.00 D 3 bis Politici și strategii de educație interculturală prof.univ.dr. Cucoș Constantin
PME 2 16 iun. 2018 11.00 DME 3 Comunicare interinstituțională prof.univ.dr. Șoitu Laurențiu
PME 2 4 iun. 2018 17.00 C 704 Managementul resurselor umane și marketing educațional prof.univ.dr. Prodan Adriana
PME 2 7 iun. 2018 18.00 D4 Practica de cercetare lect.dr. Labăr Adrian
Examene ID

 

Restanțe (IF+ID)

Anii 1+2 + Master, anul 1 Actualizat: 26.06.2018
Nr. Crt. Numele și Prenumele Data Ora Sala Observații
1 Antonesei Liviu, prof.dr. 26-iun. 10.00 D 3BIS  
2 Anghel Ionica Ona 29-iun. 18.00 D4 Fundamentele epistemologiei
3 Bargan-Maxim Oana       Limba engleză
4 Boncu Ștefan, conf.dr. 26-iun. 10.00 D4  
5 Boza Mihaela, conf.dr. 28-iun. 12.00 D4+D316 Psihologia dezvoltării (la Psihologie-zi, ID); Psihologia vârstelor și dezvoltării (la Șt. Educ., PIPP-zi și ID)
6 Bostan Cristina, Urzică Andreea 29-iun. 10.00 Lab Info TIC
7 Boza Mihaela, conf.dr. 28-iun. 14.00 D4+D316 Psihologia vârstelor (la Psihologie zi și ID); masterat
8 Butnaru Simona, conf.dr. 25-iun. 18.00 D4  
9 Carasevici Laura, asist.dr. 25-iun 10.00 D206  
10 Cehan Anca / Colibaba Șt., prof.dr. 26-iun. 10.00 D310  
11 Cehan Sabina-Nadina, dr. 28-iun 10.00 D3 BIS  
12 Ceobanu Ciprian, prof.dr. 26-iun     Predare portofoliu la casuta profesorului-IAC
13 Constantin Ana, prof.dr. 28-iun. 12.00 D208  
14 Constantin Ticu, prof.dr. 1-iul. 10.00 D208  
15 Crețu Carmen, prof.dr. 30-iun. 10.00 D4  
16 Crumpei Gabriel, dr. 25-iun 10.00 D3bis  
17 Cucoș Constantin, prof.dr.  25-iun. 8.00 D208  
18 Curelaru Mihai, conf.dr. 26-iun. 12.00 D208  
19 Dafinoiu Ion, prof.dr. 26-iun. 10.00 D208 master
20 Dănculesei Ana, prof.asoc. 29-iun. 10.00 D206  
21 Dănilă Oana, asist.dr. 26-iun. 14.00 D316+D301  
22 Dîrțu Cătălin, lect.dr. 26-iun. 13.30 D4+D3 BIS  
23 Dumbravă Andrei, lect.dr. 26-iun. 16.00 D208 Neuropsihologie; master
24 Frumos Luciana, prof. 25-iun. 12.00 D316  
25 Gavrilovici Ovidiu, conf.dr. 26-iun. 12.00 D301  
26 Gheorghiu Mihai-Dinu, prof.dr. -     predare teme
27 Gherasim Loredana, conf.dr. 25-iun. 16.00 D4+D316 Psihologie experimentală (zi, ID); master
28 Gherasim Loredana, conf.dr. 26-iun. 16.00 Lab. Info ACD (Psihologie-ID)
29 Gherguț Alois, prof.dr. 27-iun. 10.00 D208  
30 Ghiatau Roxana, conf.dr. 1-iul. 13.00 D4 Științe ale Educației, II+ ID practica
31 Havârneanu Cornel, prof.dr. 26-iun. 8.00 D4+D316+D301+D3 bis Introducere în psihologie II (zi+ID)
32 Havârneanu Cornel, prof.dr. 25-iun. 9.00-10.30 D4 Introducere în psihologie I (zi+ID)
33 Havârneanu Cornel, prof.dr. 27-iun. 10.00-13.00 D4+D316+D301 Psihodiagnostic I (zi+ID)+master
34 Hobjilă Angelica, conf.dr. 1-iul. 16.00 D4 master+Literatura pt copii
35 Holman Andrei, conf.dr. 27-iun. 14.00 lab info EFCP-Metode avansate
36 Holman Andrei, conf.dr. 27-iun. 15.00 D208  
37 Ilie Emanuela, conf. dr. 25-iun. 8.00 D316  
38 Irimia Ionuț, drd.        
39 Iușcă Dorina, conf. dr. 25-iun 12.00 D206  
40 Karner-Huțuleac Adina, conf.dr. 26-iun. 16.00 D316  
41 Karacsony Niculina 28-iun. 16.00
D316
 
42 Labăr Adrian, lect. dr. 28-iun. 14.00 lab. info  
43 Lupu Mihaela, conf.dr. 25-iun. 10.30 D 309  
44 Manolescu I., prof. dr.        
45 Massari Gianina, conf.dr. 25-iun. 10.00 D301  
46 Maftei Alexandra, drd. 26-iun. 12.00 D316 Metodologia cerecetării psihopedagogice (PPS II)+ TIC ID
47 Maxim -lb engleza 30-iun. 10.00 D310  
48 Măirean Cornelia 28-iun. 8.00 lab. info ACD (Psihologie zi), TIC -ID
49 Miron Manuela, lect.dr. 1-iul. 10.00 D316  
50 Momanu Mariana, conf.dr. 25-iun. 10.00 D316  
51 Monah Roxana, asist. 25-iun. 10.00 D310  
52 Muntele Daniela, conf.dr. 28-iun. 16.00 D4  
53 Nastas Dorin, conf.dr. 28-iun. 8.00 D316+D301  
54 Neamțu Cristina, conf.dr. 25-iun. 8.00 D301  
55 Neculau Bogdan, lect.dr. 26-iun. 8.00 D208  
56 Onici Octavian, lect.dr. 28-iun. 8.00 D316+D301  
57 Petrovici Constantin, conf.dr. 25-iun. 12.00 D316 Didactica activităților matematice pentru învățământul preșcolar
58 Petrovici Constantin, conf.dr. 25-iun. 14.00 D4 Didactica activităților matematice pentru învățământul primar
59 Petrovici Constantin, conf.dr. 25-iun. 16.00 D316 Matematică
60 Pop Mariana, logoped. 27-iun. 14.00 D4  
61 Popa Nicoleta, conf.dr. 28-iun. 10.00 D4+D316  
62 Popușoi Simona, asist.drd. 26-iun. 9.00 LAB INFO TIC (Psihologie-zi, Stiințe ale Educației-zi)
63 Robotă Radu, asist.dr. 26-iu. 17.00 D301  
64 Rogoz Nicoleta, lect.dr.        
65 Samoilă Magda, asist.dr. 25-iun. 9.00 Lab. Politici educaționale Practică de specialitate (PIPP I), Practică pedagogică (PIPP II)+PIPP II ID+ Pedagogie sociala
66 Sălăvastru Dorina, prof.dr. 27-iun. 9.00 D316+D301 Psihologia educației (zi, ID);
67 Seghedin Elena, lect.dr. 28-iun. 10.00 D208  
68 Soponaru Camelia, conf.dr. 26-iun. 16.00 D4  
69 Stan Aurel, conf.dr. 27-iun. 8.00 D4 Statistică; masterate
70 Stan Liliana, prof.dr. 27-iun. 10.00 D3 bis  
71 Șoitu Laurențiu, prof.dr.        
72 Tobolcea Iolanda, prof.dr. 25-iun. 12.00 D208  
73 Turliuc Nicoleta, prof.dr. 26-iun. 14.00 D316+D301  
74 Țepordei Ana-Maria, lect.dr. 26-iun. 10.00 D316+D301 PPS+SP+PIPP
75 Vieru Roxana, lect. dr. 25-iun. 10.00 D208 Limba română; 
76 Zaharia Daniela, lect.dr. 25-iun. 14.00 D208  
Anul 3 + Master, anul 2Actualizat: 19.06.2018
Nr. Crt. Numele și Prenumele Data Ora Sala Observații
1 Antonesei Liviu, prof.dr. 22-iun.-18 14.00 D206  
2 Apostolache Roxana, lect.dr. 18-iun.-18 8.00 D 310  
3 Boncu Ștefan, conf.dr. 19-iun.-18 8.00 D 208  
4 Bostan Cristina 23-iun.-18 15.00 Lab Dinamica de Grup  
5 Boza Mihaela, conf.dr. 21-iun.-18 12.00 D4 Psihologia vârstelor; Profile atipice; masterat
6 Boza Mihaela, conf.dr. 21-iun.-18 14.00 D4 Psihologia dezvoltării
7 Butnaru Simona, conf.dr. 24-iun.-18 18.00 D4  
8 Carasevici L., asist. 18-iun.-18 10.00 D206 Limba engleză
9 Colibaba Șt., prof.dr. 22-iun.-18 10.00 D3bis  
10 Cehan Nadina 18-iun.-18 10.00 D310  
11 Ceobanu Ciprian, prof.dr. 20-iun.-18 10.00 D3 bis Psihologie
12 Constantin Ana, prof.dr. 22-iun.-18 10.00 D206 master
13 Constantin Ticu, prof.dr. 20-iun.-18 12.00 D208  
14 Crețu Carmen, prof.dr. 24-iun.-18 12.00 D4  
15 Cucoș Constantin, prof.dr.  22-iun.-18 10.00 D4  
16 Crumpei Gabriel 18-iun.-18 10.00 D4  
17 Curelaru Mihai, conf.dr. 19-iun.-18 16.00 D 208  
18 Dafinoiu Ion, prof.dr. 19-iun.-18 10.00 D 3 BIS Introducere în psihoterapie (zi); Psihodiagnostic II (ID)
19 Dănculesei Ana, prof.asoc. 20-iun.-18 10.00 D206 Limba germană
20 Dănilă Oana, asist.dr. 19-iun.-18 13.00 D208+D206  
21 Dîrțu Cătălin, lect.dr. 19-iun.-18 16.00 D310  
22 Dumbravă Andrei, lect.dr. 18-iun.-18 8.00 D 4, D 316 Psihopatologie;  master
23 Enea Violeta, conf.dr. 20-iun.-18 10.00 D4 masterat; Psihodiagnostic II (zi)
24 Frumos Luciana, asist. 19-iun.-18 10.00 D206  
25 Gavrilovici Ovidiu, conf.dr. 22-iun.-18 16.00 D4  
26 Gheorghiu Mihai-Dinu, prof.dr. 22-iun.-18 12.00 D 315 master
27 Gherasim Loredana, conf.dr. 18-iun.-18 16.00 D 4 Psihologie experimentală (zi, ID); masterate
28 Gherasim Loredana, conf.dr. 19-iun.-18 16.00 Lab. Informatică+D206 ACD (Psihologie zi, ID), Psih rezilientei
29 Gherguț Alois, prof.dr. 22-iun.-18 10.00 D316  
30 Havârneanu Cornel, prof.dr. 19-iun.-18 11.00-12.30 D 4 Introducere în psihologie II (zi+ID)
31 Havârneanu Cornel, prof.dr. 19-iun.-18 13.00-15.00 D 4, D 316 Psihodiagnostic I (zi+ID)+master
32 Havârneanu Cornel, prof.dr. 19-iun.-18 9.00-10.30 D 4 Introducere în psihologie I (zi+ID)
33 Hobjilă Angelica, conf.dr. 18-iun.-18 12.00 D 208 Didactica limbii și literaturii române pentru învățământul primar, Didactica activitatilor de educare a limbajului
34 Holman Andrei, conf.dr. 19-iun.-18 15.00 Lab. Informatică EFCP-Metode avansate
35 Holman Andrei, conf.dr. 19-iun.-18 16.00 D 3 BIS  
36 Ilie Emanuela, conf. dr. 18-iun.-18 8.00 Corp A,Sala Al.Dima Literatura pentru copii; Literatura romana
37 Iușcă Dorina, conf. dr. 18-iun.-18 10.00 D301  
38 Karner-Huțuleac Adina, conf.dr. 19-iun.-18 8.00 D 3 BIS Dificultăți de învățare
39 Labăr Adrian, lect.dr. 21-iun.-18 14.00 Lab. Informatică  
40 Lupu Mihaela, conf.dr. 18-iun.-18 10.30 D 309  
41 Massari Gianina, conf.dr. 18-iun.-18 10.00 D 316  
42 Măirean Cornelia, lect.dr. 20-iun.-18 16.00 Lab Info Metodologia cerecetării psihopedagogice (PPS)+ TIC ID
43 Miron Manuela, lect.dr. 20-iun.-18 12.00 D316  
44 Momanu Mariana, conf.dr. 24-iun.-18 10.00 D4  
45 Monah Roxana, asist. 20-iun.-18 9.00 D310  
46 Muntele Daniela, conf.dr. 21-iun.-18 16.00 D4 Psihologia sănătății (zi, ID); Introducere în psihoterapie (PPS); master
47 Nastas Dorin, conf.dr. 19-iun.-18 8.00 D 316 Psihologie socială; Psihologie judiciară
48 Neculau Bogdan, lect.dr 22-iun.-18 16.00 D316  
49 Neamțu Cristina, conf.dr. 22-iun.-18 8.00 D3bis  
50 Onici Octavian, lect.dr. 21-iun.-18 8.00 D 316 Psihologia grupurilor sociale
51 Pașca Eugenia, prof.dr. 18-iun.-18 9.00 D 3 BIS  
52 Pașca Eugenia, prof.dr.; Popovici Ileana, lect,dr. 18-iun.-18 18.00 D 208 ET
53 Petrovici Constantin, conf.dr. 18-iun.-18 14.00 D 3 BIS Didactica activităților matematice pentru învățământul preșcolar
54 Petrovici Constantin, conf.dr. 18-iun.-18 16.00 D 3 BIS Didactica activităților matematice pentru învățământul primar
55 Petrovici Constantin, conf.dr. 18-iun.-18 18.00 D 3 BIS Matematică
56 Prodan Adriana
18-iun.-18
17.00
Corp C sala 704
 
57 Pop Mariana, logoped 18-iun.-18 14.00 D 206  
58 Popa Nicoleta, conf.dr. 21-iun.-18 10.00 D4  
59 Popovici Ileana, lect.dr. 18-iun.-18 16.00 D 208 PIPP
60 Popușoi S., asist.drd. / Urzică A., drd. /
Bostan C., drd.
19-iun.-18 14.00 Lab. Informatică TIC (Psihologie-zi, Stiințe ale Educației-zi)
61 Robotă Radu, asist.dr. 18-iun.-18 17.00 D206 PPS; master II
62 Rotundu Elvira, prof.        
63 Samoilă Magda, asist.dr. 24-iun. 9.00 Lab. Politici educaționale Practică pedagogică (PIPP III)
64 Sălăvastru Dorina, prof.dr. 19-iun.-18 9.00 D 301 Psihologia educației; Didactica psihologiei
65 Sălăvastru Dorina, prof.dr. 19-iun.-18 11.00 DMV Evaluare finala modul psihopedagogie nivel I; master ET
66 Seghedin Elena, lect.dr. 18-iun.-18 14.00 D 309  
67 Soponaru Camelia, conf.dr. 19-iun.-18 16.00 D 310  
68 Stan Aurel, conf.dr. 20-iun.-18 12.00 D4 Statistică 1; masterate
69 Stan Liliana, prof.dr. 19-iun.-18 10.00 D 310  
70 Șoitu Laurențiu, prof.dr. 23-iun.-18 9.00 D206  
71 Teodorescu Diana, dr.        
72 Tobolcea Iolanda, prof.dr. 24-iun.-18 10.00 D316  
73 Turliuc Nicoleta, prof.dr. 19-iun. -18 13.00 D208+D206  
74 Țepordei Ana-Maria, lect.dr. 19-iun.-18 11.00 D 301 Psihologia educației (PIPP, Științele Educației, PPS)
75 Vieru Roxana, lect. dr. 18-iun.-18 10.00 Sala Corp A Limba română; 
76 Zaharia Daniela, lect.dr. 21-iun.-18 12.00 D316  
×

Consultați foarte des programările, pentru că intervin numeroase modificări!
 
NU au dreptul să se prezinte la examene studenții care nu au achitat taxa de școlarizare!
Se vor face exmatriculări, pentru neplata taxei de școlarizare, după sesiunea de restanțe.

Planificarea sesiune: 17-21 septembrie 2018
DOAR pentru pentru studenții care AU BENEFICIAT DE STAGII Erasmus +, in anul academic 2017-2018
(Anii I și II de licență; Anul I de master, învățământ de if)
- studii de licență și master -

Nr. Crt. Numele și Prenumele Data Ora Sala Observații
1 Pop Mariana, logoped. 17 septembrie 2018 12.00 D301  
Actualizat: 14 septembrie 2018
© Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației