Bursele Horia Pitariu 2018-2019

Asociatia de Psihologie Industriala si Organizationala (APIO) sustine initiativele de cercetare si anul acesta prin Programul de Burse de Cercetare pentru Studenti „Horia Pitariu” 2018-2019!

Incepand cu anul 2014, Asociatia de Psihologie Industriala si Organizationala (APIO) a initiat Programul de Burse de Cercetare pentru Studenti „Horia Pitariu”. Programul doreste sa acorde in fiecare an doua burse, unor studenti (nivel universitar, master sau doctorat), in valoare de 2.500 RON fiecare.

Scopul programului este impulsionarea cercetarii romanesti in domeniul psihologiei muncii, industriale si organizationale. In mod special, dorim sa sustinem colegii tineri in vederea stimularii excelentei stiintifice prin cercetare.

Temele de cercetare care pot fi explorate se pot incadra in urmatoarele domenii:

• psihologia muncii,
  • psihologia industriala si organizationala,
  • resurse umane sau a stiintelor conexe.

Regulamentul competitiei, responsabilitatile, scopul precum si calendarul si formularul standard pentru cererea de finantare sunt disponibile aici.

Etichete: