Anunţ privind înscrierea pentru elaborarea lucrării de licenţă/ disertaţie, sesiunea de finalizare studii 2022-2023

Anunț important pentru studenții anului II (2021-2022)

Studenţii anului II (2021-2022) trebuie să contacteze un cadru didactic în vederea stabilirii titlului şi coordonării lucrării de licenţă.

Lucrările de finalizare studii vor putea fi susţinute începând cu sesiunea iulie 2023.

Urmaţi instrucţiunile de descărcare, completare, avizare şi încărcare a cererilor menţionate în Portalul Facultăţii, după cum urmează:

• descarcă cererea de elaborare a lucrării de licenţă;
  • completează, semnează şi obţine aviz coordonator;
  • scanează PDF cererea şi o încarcă în Portal (după logare), în secţiunea Încărcare document scanat.

Titlul ales nu mai poate fi modificat, el rămâne valabil şi în sesiunile următoare de licență/disertaţie. Schimbarea titlului lucrărilor de licenţă se realizează cu acordul coordonatorului, cu cel puţin 6 luni înainte de susţinerea examenului de finalizare studii.