ACTIVITĂȚI DIDACTICE ONLINE ÎN PRIMELE SĂPTĂMÂNI ALE SEMESTRULUI AL II-LEA

Cu privire la debutul semestrului al II-lea, Consiliul Facultății de Psihologie și Științe ale Educației a hotărât, în acord cu deciziile Consiliului de Administrație și ale Senatului Universității, în ședința din 11 februarie, ca semestrul II să înceapă full online, cu seminarii și cursuri, cu licența și masteratele. Totuși, Consiliul a admis posibilitatea modificării acestei decizii, dacă evoluția pandemiei o va impune.

Consiliul va stabili, în ședința de pe 1 aprilie, dacă anii I, II și III licență vor desfășura seminariile onsite după vacanța de primăvară, începând, deci, cu 2 mai. Tot atunci, Consiliul ar putea decide ca sesiunea din iunie să se desfășoare doar pentru studenții de la licență, onsite.

În aceeași măsură, în funcție de condițiile pandemice, Consiliul va putea decide continuarea întâlnirilor online, pentru toți studenții, licență și masterat, după data de 2 mai.

Practic, potrivit hotărârii Consiliului, toate cursurile vor fi online tot semestrul, iar seminariile de la licență ar putea, să se tranforme în activități onsite după 2 mai.

Prezentul orar full online s-ar putea referi doar la perioada 21 feb – 22 apr, urmând ca, eventual, pentru perioada 2 mai – 5 iunie să adoptăm un alt orar.