Curs intensiv pentru doctoranzi in cadrul proiectului EC2U

Institutul Virtual pentru Educație de Calitate (VIQE), dezvoltat in cadrul Aliantei EC2U, organizeaza un program intensiv de pregatire doctorala intitulat Machine learning technique & text processing tools applied to the study of linguistic diversity & cultural perceptions. Sesiunea va avea loc in format fizic la Universitatea din Pavia, in perioada 6-8 iunie 2023.

Costurile de deplasare vor fi acoperite din fondurile proiectului EC2U (https://ec2u.eu/), astfel:

• decontarea cheltuielilor de transport in limita a 400 de euro
  • acordarea sumei forfertare pentru cazare: 150 de euro/ noapte * maximum 5 nopti
  • acordarea sumei forfetare pentru diurna: 35 de euro/ zi * maximum 5 zile

Doctoranzii interesati se pot inscrie pana la data de 20 martie 2023 completand formularul disponibil la Application form for the EC2U PhD intensive courses on „Machine learning techniques & text processing tools applied to the study of linguistic diversity & cultural perceptions, 2nd edition” to be held in Pavia, June 6-8 2023 (google.com)

Mai multe informatii legate de programul intensiv sunt dsponibile in broșura evenimentului – atasata si disponibila la adresa: Brochure PhD Training – final (uaic.ro), sau pe email: ec2u@unipv.it

Persoana de contact pentru detalii de ordin administrativ si financiar: Ioana Serafinceanu, Serviciul Relatii Internationale (ioana.serafinceanu@uaic.ro, 0232201111)