Anunţ privind finalizarea studiilor, iulie 2021

Sesiunea IULIE 2021

Pentru sesiunea iulie 2021,  de susţinere a examenelor de finalizare a studiilor (licenţă/disertaţie), se poate accesa Portalul.

La sesiunea de finalizare studii sesiunea iulie 2021 se vor înscrie absolvenţii care, la data înscrierii:

1. au încheiat integral studiile;
  2. au taxele de şcolarizare achitate integral.

Examenele de finalizare a studiilor (licenţă şi disertaţie) se vor susţine integral online.

Absolvenţii care au terminat în ani anteriori şi vor să susţină examenul de finalizare a studiilor în această sesiune, dar nu se regăsesc pe Portal (modul de acces este prevăzut accesând pagina următoare), vor scrie la adresa de e-mail it.fpse@uaic.ro, solicitând crearea unui cont; menţionarea numărului matricol poate fi util în identificarea rapidă a situaţiei absolventului.

Absolvenţii studiilor universitare de licenţă – promoţia 2018-2021, care nu au patru semestre promovate la disciplina Educaţie fizică, nu se pot înscrie pentru susţinerea examenului de finalizare a studiilor.

Perioadă de înscrieri
Programarea examenelor
  • Start înscriere: 21 iunie 2021 | 00:00
  • Finalizare înscriere: 24 iunie 2021 | 12:00
28 iunie – 4 iulie 2021
(planificarea pe zile se va afişa după perioada de înscrieri)

Este necesar a descărca următoarele documente, pe care să le completaţi olograf, să le scanaţi, salvându-le în format .pdf şi să le încărcaţi, în ETAPA 3.

Denumire document Menţiuni Fişier
Fişă de înscriere   Descărcare
Declaraţie pe propria răspundere privind completarea pe actele de studii şi cu numele de căsătorie (obligatoriu pentru studentele căsătorite) Descărcare
Declaraţie privind originalitatea conţinutului lucrării de absolvire /licenţă/disertaţie vizată de coordonator Descărcare