Anunţ privind desfăşurarea activităţilor didactice în luna septembrie

Restanţe

Studenţii au obligaţia de a transmite cererea de susţinere a examenelor pentru sesiunea septembrie 2020, în perioada 19-21 august, după cum urmează:

Specializarea/secţiunea Secretar E-mail
Masterat Cristina Hura cristina.hura@uaic.ro
Psihologie ZI Liliana Jianu jlily@uaic.ro
Pedagogie Mihaela Şova mihaela.sova@uaic.ro
Pedagogia învăţământului primar şi prescolar IF Laura Borhan laura.borhan@uaic.ro
Psihopedagogie specială Georgiana Siminiceanu georgiana.siminiceanu@uaic.ro
Psihologie ID şi PIPP ID Otilia Dulgheru otilia.dulgheru@uaic.ro

Studenţii care depun cerere pentru susţinerea examenelor restante din sesiunea SEPTEMBRIE 2020, au obligaţia de a contacta pe e-mail cadrul didactic cu o saptamână înainte de desfăşurarea examenului.

Finalizare studii

Studenţii care vor susţine examenul de finalizare a studiilor (licenţă, disertaţie) pot accesa acest link şi parcurge paşii respectivi.

Calendar

CALENDAR SEPTEMBRIE 2020 | SESIUNE SPECIALA DE EXAMENE pentru studenţi beneficiari de stagii Erasmus+ şi SEE şi studenţi înmatriculaţi in anul universitar 2019-2020

Anii terminali
(anul III licenţă şi anul II masterat)

Sesiune de restanţe

31 august-01 septembrie 2020

Inscriere la examen de licenţă şi disertaţie-Sesiunea Septembrie 2020

3.09.2020
Înscriere online

Susţinerea examenului de finalizare studii

04-06.09.2020

Anii mici
(anul I+II licenţă şi anul I masterat)

Sesiune de restanţe

07 -10 septembrie 2020

21-23 Septembrie 2020

Depunerea cererilor de reînmatriculare însotiţite de chitanţa de 200 lei şi cererile de transfer pentru semestrul I, an universitar 2020-2021 se vor depune online pe emailul fiecărui secretar reponsabil de specializare

Nu vor depune cerere de reînmatriculare studenţii şcolarizaţi conform Legii 84/1995 şi care au fost exmatriculaţi sau retraşi. Statutul de student se obţine în urma unui concurs de admitere.

Aprobarea cererilor se va face în funcţie de capacitatea de şcolarizare.

Documente utile

Precizări privind sesiunea de examene din septembrie 2020

Hotărârea BECA nr. 4S din 03.07.2020, conţinând precizări privind sesiunea specială din septembrie 2020