Detalii privind stagiile Erasmus de studiu (pentru anul universitar 2020-2021)

Vă informăm că selecţiile Erasmus, pentru anul universitar 2020-2021, se vor desfăşura, în continuare, în acord cu calendarul de selecţie, chiar dacă activităţile didactice şi evenimentele faţă în faţă, au fost suspendate.

Dosarele de candidatură NU se vor mai depune la Secretariat, ci vor fi trimise scanate, în format electronic, direct coordonatorului Erasmus (emilia.pascal@uaic.ro) urmând că originalele să fie aduse în momentul reluării activităţii didactice.

De asemenea, pentru susţinerea interviurilor, vom utiliza platforme on-line care permit comunicarea audio-video (de ex. SKYPE).

NOTĂ: detaliile din anunţul afişat aici, rămân aceleaşi, cu modificările precizate în caseta de deasupra documentului.