Sari la conținut

{:ro}

Studenții străini (inclusiv cetățenii din Republica Moldova care nu au cetățenia română) de la Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iași sunt invitați să participe la întâlnirea organizată de către Inspectoratul Teritorial de Muncă Iași și Biroul de Imigrări din județul Iași cu privire la condiţiile în care pot presta activităţi lucrative pe teritoriul României, precum şi drepturile şi obligatiile care le revin în calitate de angajaţi.

Evenimentul va avea loc în sala Ferdinand, pe 24 octombrie 2019, la ora 14:00.

{:}{:en}

The International Students (including citizens of the Republic of Moldova who haven’t Romanian citizenship) from Alexandru Ioan Cuza University of Iași are invited to attend the meeting organized by the Territorial Labour Inspectorate Iaşi and the Immigration Bureau of Iași county on the labour law and employment in Romania.
The event will take place in Ferdinand Hall, on october 24th, 2019 at 14:00 hours.

{:}

Sari la conținut