Oportunitate pentru mobilitate Erasmus de scurta durata, tip BIP (Blended Intensive Program) la Institutul Politehnic din Bragança

Mobilitatile de tip BIP (Blended Intensive Program) sunt mobilitati de studiu de scurta durata (intre 5-30 de zile de activitate fizica din tara gazda, la care se adauga o componenta virtuala de cel putin 1 zi (inainte, in timpul sau ulterior activitatilor in format fizic), obligatorie in cazul studentilor de la nivelurile Licenta si Master, optionala in cazul doctoranzilor.

Mai multe informatii despre aceste tipuri de mobilitati gasiti aici: https://www.uaic.ro/international/104407-2/

Partenerii nostri de la Institutul Politehnic din Bragança propun 8 programe diferite dintre care puteti alege (atentie la datele de limita de depunere a candidaturilor, pentru unele termenul este chiar astazi): www.ipb.pt/bip

In cazul in care sunteti interesati de aceste mobilitati, primul pas este sa aplicati la Institutul Politehnic din Bragança, si in cazul in care sunteti selectati de catre ei, sa ne anuntati pentru a va putea indruma in legatura cu pasii urmatori.

Mult success!
Emilia Pascal