Conferința Națională de Cercetare în Educație, CERED

Conferința Națională de Cercetare în Educație, 2021, Ediția a VII-a, Cercetarea în domeniul educațional și provocările societății actuale/ Educational Research and Challenges of the Contemporary Society, este organizată de Universitatea ”Alexandru Ioan Cuza” din Iași, Facultatea de Psihologie și Științe ale Educației, în colaborare cu Facultățile de Psihologie și Științe ale Educației din cadrul Universității din București, Universității ”Babeș-Bolyai” din Cluj-Napoca, Universității de Vest din Timișoara, precum și cu Unitatea de Cercetare în Educație din cadrul Centrului Național de Politici și Evaluare în Educație al Ministerului Educației Naționale din România.

CERED, 2021 se desfășoară sub egida Asociației Române de Cercetare în Educație (ARCE).

Anul acesta, aflat încă sub riscurile de îmbolnăvire și imprevizibilitatea restricțiilor de călătorie impuse și în țara noastră de pandemia cu virusul COVID-19, ne vom întâlni doar online, în perioada 28-29 octombrie 2021.

Adresăm cea mai călduroasă invitație de participare la CERED 2021, colegilor universitari, cercetătorilor, doctoranzilor din domeniul educației din țară, din diaspora, celor din Republica Moldova, de la universitățile din Chișinău, Bălți și IȘE Chișinău, precum și tuturor persoanelor interesate.

Detalii despre Conferinţă puteţi afla accesând linkul.